Zajímavosti o výherních automatech aneb co mě dostalo

Dětským hrám jste odrostli a teď hrajete rádi na výherních automatech? Já jo, protože mi to přináší radost a drive. A co si budeme říkat, co nevyženíš a nevyhraješ za jednu noc, na to budeš celý život makat.  Protože mám rád historii, zajímavosti a rád se orientuju v tom, co mě baví. Dám vám nástřel několika zajímavých info a typů, kde se dá vyhrát hromada peněz, kdybyste náhodou cestovali za oceán

Že bych si zašel zahrát v otevíračku nového kasina?

Tak historický unikát byl Zvon svobody Charlese Feye z roku 1890. Ale ten si už nevybavuju. O moderním automatu od firmy Bally Manufacturing jsem už v jednom blogu psal, ten měl medový název Money Honey a měl takovou násypku na 2 500 mincí. Ale co si budeme vykládat, super jackpot Megabucks od firmy International Gaming Technology je z roku 1986 a je o tom, že tam nasypeš tři mince a jeden hráč vyhraje jackpot z peněz, které se tam nakumulovaly. A že to byly peníze! V únoru roku 1987 vyhrál Terry Williams první jackpot Megabuck – bylo to 5 000 000 amerických dolarů. Ale už za dva roky v otevírací den kasina Mirage vyhrál Elmer Sherwin jackpot Megabuck v hodnotě 4,6 milionu amerických dolarů. A tak byla vypuštěna fáma, že jackpoty v automatech padají v otevírací dny kasin. Jiná pověra, kterou nemám tak rád tvrdí, že jackpoty Megabucks jsou prokleté. K tomu přispěla zpráva o lasvegaské koktejlové servírce Cyntiy Jy, která po měsíci a půl od výhry utrpěla vážná zranění při autonehodě, při které její sestra dokonce zemřela. A hrajete hru Megabucks? O casinu online je článek ZDE.

Ale lidi to neodradilo, a já se nedivím, protože jackpot se stále navyšoval:

  • V roce 2003 vyhrál pětadvacetiletý inženýr z Los Angeles jackpot na Megabucksu ve výši přes třicet devět milionů amerických dolarů
  • A druhé místo obsadil Elmer Sherwin s 21 miliony amerických dolarů. Byl to jeho druhý vyhraný jackpot. Ten první měl už v roce 1989 při otevíráním kasina Mirage. A to už se vyplatí! Že by snad legenda o prvním otevíracím dni kasina opravdu platila?

Láká mě ta vidina hromady peněz

Snad pro mě není větší fascinace než výhry, myslím tím super jackpoty výherních automatů. Nejsem sice gambler, ani nechápu, jak někdo může nechat ve výherních automatech celou výplatu, ale něco ve mně po tom touží. Dotknout se té vidiny hromady peněz, která mi sice nenahradí štěstí, ale usnadní mi život. Rád bych zbohatnul tak, že bych si mohl dovolit ten luxus a chodit do práce, protože se mi prostě chce, a nemuset se spoléhat na to, že když se mi pokazí auto, tak si třeba našetřím na nějakou starší ojetinu. Není to ujeté, kdo by nechtěl vyhrát jednu celou miliardu korun? To už něco znamená. Život bez strachu o to, kde budu bydlet, jak zajistím rodinu, co se stane, když mě náhodou vyhodí z práce a dítě mi onemocní? Spoustu co když tak bude definitivně vyřešeno. Samozřejmě bych nemyslel jenom na sebe, klidně bych se rozdělil a dal bych ze své výhry klidně polovinu na charitu. Ale ne do zahraničí, peníze by zůstaly u nás, v České republice. A šly by na podporu nemocných, do nemocnic, na nákup zdravotního zařízení, na gama nože a jiné drahé věcičky do nemocnic.

Mám vůbec šanci vyhrát jackpot?

Ale ruku na srdce, šance, bych získal progresivní jackpot nebo obyčejný jackpot je strašlivě malá, ale i tak dochází k tomu pravidelně. A to dokonce hodně pravidelně. Když si pročítám titulky novinových článků, tak tam vždycky narazím na to, jak šťastný výherce vyhrál jackpot. Co si o tom myslíte vy, je to věc náhody a musí se to zkoušet tak dlouho, až se štěstí unaví? TADY je něco k zamyšlení.

Miloš Phan