Jak na epilaci knírku? Možností je řada, trvalé řešení vám však nabídne jen jediná metoda – laser!

Trápí vás chloupky pod nosem? Nemíníte to nechat jen tak, a proto hledáte spolehlivý způsob, jak s nimi zatočit? Nebojte se, půjde to! Epilace knírku je běžný kosmetický zákrok. Zákrok, který ženy podstupují dokonce častěji, než by vás možná napadlo. A to jednoduše proto, že dam a dívek, kterým nad horním rtem vyrůstají celkem výrazné chloupky, je u nás poměrně dost. A jen málokterá se s něčím takovým smíří. A jak se nežádoucího knírku zbavují? Jaké postupy patří k nejrozšířenějším? Hned to zjistíte.

Popíšeme vám výhody i nedostatky nejpoužívanějších metod a ukážeme vám i takové řešení, které nabízí trvalý výsledek. Nevěříte, že takový druh epilace existuje? Za okamžik vás přesvědčíme!

Jak na epilaci knírku? Najděte nejspolehlivější metodu!

Vlasy, vousy nebo chlupy na těle. To vše nám roste bezmála po celý život. Existují sice výjimky, třeba lidé trpící tzv. alopecií, ale jinak jsme nějakou „srstí“ obdařeni v podstatě všichni. A někteří z nás dokonce ve větší míře, než je jim milé. Víte o tom své? Zbavujete se chloupků pod nosem tak často, že už vás to začíná unavovat? Není divu, nejde o nic příjemného. Věřte nebo ne, ale dokonce i řada mužů shledává neustálé holení vousů otravným. Jenže co s tím? Někteří pánové to občas vyřeší jednoduše. Prostě si nechají narůst knír nebo dokonce plnovous. Co si má však počít žena? No, asi by se měla pokusit najít tu nejspolehlivější metodu, která s neustále dorůstajícími chloupky důkladně zatočí.

Pokud jste svůj problém až dosud řešila výhradně pinzetou, případně pomocí žiletky, není divu, že vás to už poněkud zmáhá. Co s tím? Jak na epilaci knírku, aby byla procedura méně nepříjemná a výsledek vydržel co nejdéle?

Depilace a její krátkodobý efekt

Pokud nehodláte na odstraňování chloupků zcela rezignovat, což by ostatně nemuselo dopadnout nejlépe, máte hned několik možností, jak se k nepříjemné záležitosti postavit. Jestliže vás ale neustále dorůstající knírek pomalu přivádí k šílenství, žádné z následujících řešení pro vás asi nebude „to pravé“. Popíšeme vám totiž jednoduché depilační metody, které ženy často používají a jejichž hlavní nevýhodou je fakt, že se vám chloupky nad horním rtem zase znovu brzy objeví. Zkrátka tu nyní budeme hovořit o depilaci a nikoli o epilaci, což znamená, že každou z těchto procedur je nutné poměrně často opakovat, protože vás nezbaví chloupků i s jejich kořínky.

  • Použití pinzety – je nejen bolestivé, ale především pak málo efektivní. Trhat každý chloupek zvlášť a marně doufat, že se za dva nebo za tři týdny znovu neobjeví? To jistě nechcete. Často ho zkrátka nevytrhnete i s kořínkem!
  • Holení strojkem (žiletkou) – je ve srovnání s pinzetou přece jen efektivnější i když také nijak příjemné. Je to nicméně řešení rychlejší, které je ovšem nutné už za několik dní opakovat. A pozor, ať se neříznete!
  • Holení elektrickým strojkem – je stejně rychlé jako tím klasickým a je asi i pohodlnější. Jde však stále pouze o tzv. depilaci, tedy proceduru, která vás nezbaví chloupků i s kořínky, takže jste už za pár dní tam, kde jste byla!
  • Použití depilačního krému – je celkem pohodlné a bezbolestné, ale stejně jako metody předchozí se řadí k postupům, jejichž efekt je jen krátkodobý. Časově je to navíc poměrně náročné, protože krém musíte nechat nějakou dobu působit, aby chloupky zlikvidoval!

Aby to déle vydrželo!

Mnohým mužům vousy sluší. A není na tom nic divného. O ženách to ale rozhodně neplatí! Existují sice dámy, které jsou na svůj knír údajně pyšné, ale kdo ví, jak je to doopravdy. Vám chloupky pod nosem každopádně překáží a chcete se jich zbavit. A to pokud možno na delší dobu, než na pouhých několik dní. Aby „to“ ale déle vydrželo musíte dát před depilací přednost epilaci. Zkuste některou z těchto osvědčených metod:

  • Vyzkoušejte vosk – který vás knírku zbaví zcela spolehlivě. Je to sice poměrně bolestivé řešení, které může někdy podráždit pokožku, ale chloupky zmizí a trvá to týdny, než vás zase potrápí
  • Použijte cukrovou pastu – o které je známo, že je pro obličej vhodnější. A to jak proto, že jde o řešení méně bolestivé, tak i kvůli minimálnímu riziku podráždění kůže. Budete mít pokoj na řadu týdnů
  • Sáhněte po elektrickém epilátoru – což je strojek, který funguje na principu rotujících kotoučů nebo pinzet. Neobejde se to sice bez jisté míry bolesti, ale výsledek zpravidla stojí za to. Dříve než za takové tři až čtyři týdny nebudete muset „zákrok“ opakovat

Chcete klid? Laser vám ho dopřeje!

Ptáte se, jak se zbavit knírku? Stále nevíte, jakému řešení dát přednost? Odpověď závisí především na tom, jak moc vám vadí, že musíte depilaci poměrně často opakovat. Pokud je pro vás rozhodující to, že budete mít klid na dlouhé měsíce a v ideálním případě dokonce navždy, zapomeňte na všechny postupy, které jsme až dosud zmínili a vyberte si jednu z těchto metod:

  • Intenzivní pulsní světlo – je často označováno zkratkou IPL. Metodu lze podstoupit buď na nějaké klinice nebo si ji po zakoupení IPL epilátoru můžete dopřát i doma. Světelné impulsy, které přístroj vydává, zlikvidují každý chloupek i s kořínkem. A to bezpečně a až na půl roku!
  • Laser – je jediným řešením, které lze považovat za „definitivní“. Moderní přístroj vás totiž v ideálním případě zbaví nevzhledného knírku jednou provždy. Metoda laserových paprsků, která, podobně jako IPL, zničí chloupky včetně kořínků, je bezpečná a téměř bezbolestná. Nabízí ji celá řada klinik a salonů krásy 

Jaké metody už máte za sebou a které z nich se vám osvědčily nejméně? A co vyzkoušíte příště?

Miloš Phan