Jak nejrychleji zhubnout? Bez odborné pomoci jsou vaše šance na rychlou a zároveň trvalou redukci váhy mizivé!

Lámete si hlavu s tím, jak nejrychleji zhubnout? Máte silnou nadváhu a rádi byste s tím něco udělali? Chcete zhubnout nejen výrazně, ale pokud možno také v co nejkratším čase? Pozor na to! Vaše touha po štíhlejší postavě je sice pochopitelná. A stejně tak lze rozumět i tomu, že chcete vypadat lépe co nejdříve. Měli byste ale vědět, že rychlá redukce váhy má svá rizika. Rizika, kterým se nejlépe vyhnete tak, když hned na začátku celého procesu hubnutí spojíte své síly s někým, kdo se v problematice vyzná. Zkrátka s nějakým odborníkem.

Že netušíte, kdo by to asi tak měl být? Marně přemýšlíte, kdo vás navede na správnou cestu? Ale vždyť je to docela snadné!

Jak nejrychleji zhubnout? Jedině s odborníkem!

Silně se zadýcháte pokaždé, když zdoláte pár schodů? Do zrcadla se už nemůžete ani podívat? Zkrátka vážíte tolik, že to přestává být únosné a dospěli jste k rozhodnutí, že zhubnete? To je sice hezké a určitě i chvályhodné, ale jak na to?

Už jsme řekli, že nejlepším řešením bývá spolupráce s odborníkem. A jelikož je při snižování hmotnosti základním předpokladem úspěchu správný způsob stravování, měl by tím odborníkem být zkušený specialista na výživu. Nutriční specialista, který vám řekne co, kdy a v jakém množství můžete konzumovat, abyste se přebytečných kilogramů zbavili a navíc měli co největší šanci, že si nově získanou váhu dlouho udržíte. Věřte nebo ne, ale změna stravovacích návyků může přinést skvělé výsledky.

Už víte, jak co nejrychleji a nejspolehlivěji zhubnout? Snadné to zřejmě nebude, ale faktem je, že s odbornou pomocí vaše šance vždy výrazně vzrostou!

Drastické diety a jojo efekt

Zhubnout by chtěl kde kdo. A není divu. Řada lidí trpících nadváhou na to však jde vyloženě špatně. Často totiž volí až příliš radikální řešení. Buď experimentují s mnohdy neprověřenými typy diet, nebo dokonce po většinu dne hladoví. Když omezíte příjem potravy na minimum, kilogramy začnou docela rychle mizet. To je pochopitelné. Má to ale svá úskalí. Taková cesta je někdy totiž dosti nebezpečná. Tělo zkrátka živiny potřebuje a nedostatečným přísunem bílkovin, vitamínů a minerálů strádá. Hladověním sice můžete zhubnout jak rychle, tak i výrazně, ale vždy riskujete nejrůznější zdravotní problémy. Drastické diety, které čas od času drží i některé celebrity, sice většinou přinášejí výsledky, ale jsou riskantní a zkoušet byste je raději neměli.

Jednak proto, abyste si zbytečně neublížili a rovněž z toho důvodu, že kila, kterých se zbavíte tímto způsobem, zpravidla brzy znovu naberete. Říká se tomu „jojo efekt“. Ale tento pojem vám asi není neznámý. Co z toho vyplývá? Drastické diety jednoduše nefungují. Alespoň ne tak, jak byste potřebovali. Štíhlejší postava vám většinou dlouho nevydrží!

Výživový specialista ví, jak na to!

Ať už to mu nyní věříte nebo ne, statistiky hovoří jasně. S odbornou pomocí se lidem hubne lépe. A nejen to. Díky znalostem a zkušenostem výživových specialistů, kteří dovedou lépe odhadnout, co je pro člověka dobré a co nikoliv, si novou váhu obvykle i udrží.

Trpíte nadváhou nebo snad dokonce už obezitou? Máte obavy z nejrůznějších problémů, které vám vaše „kila navíc“ mohou přinést? Rádi byste byli o poznání štíhlejší? Obraťte se na nějakého odborníka, který vám pomůže. Zajímá vás jak? Jeho přínos spočívá zejména v těchto věcech:

  • Pomůže vám ujasnit si, jaký je váš cíl – aby bylo zřejmé, kolik kilogramů asi tak potřebujete shodit nebo jaká je vaše hlavní motivace
  • Vysvětlí vám úskalí radikálních diet – abyste pochopili, proč je pozvolnější hubnutí pod dohledem specialisty lepším řešením
  • Připraví vám výživový plán – který zpravidla vypracuje na základě vašeho BMI, věku a pohlaví a také s přihlédnutím k vašemu zdravotnímu stavu a rovněž k finální hmotnosti, jíž hodláte dosáhnout

Nezapomeňte na pohyb!

Při hubnutí je základem úspěchu vyvážená strava. O tom by neměl nikdo pochybovat. Jídelníček, který vám nutriční odborník připraví, bude proto zohledňovat všechny vaše potřeby, veškerá vaše specifika a samozřejmě také cíl, který jste si stanovili. A přestože lze takovou kvalitní dietou dosáhnout často až pozoruhodných výsledků, neměli byste při své snaze o dosažení optimální váhy zapomínat ani na pohyb. Dostatek fyzické aktivity vám samozřejmě pomůže jak s hubnutím, tak později i s tím, abyste si svou vysněnou váhu bez problémů udrželi.

A když už jsme u toho, sportujete pravidelně nebo vám svižný pohyb vůbec nic neříká?

Miloš Phan