Teplé punčochy; dámské doplňky, které by neměly chybět ve vašem zimním šatníku. Jaké se letos nosí?

Patříte-li k ženám, jež rády nosí šaty i v chladném počasí, jsou pro vás nutností teplé punčochy. Dámské doplňky tohoto druhu jsou často podceňované. Některé ženy nosí výhradně legíny, jiné i v mrazech oblékají obyčejné silonky. Abychom vás nasměrovali na správnou cestu, přinášíme vám článek, kde se dočtete, jaké jsou přednosti zateplených silonek a jak správně vybrat takové, které se budou perfektně hodit k vašemu outfitu i celkovému stylu.

Teplé punčochy – dámské přednosti v nich vyniknou

V zimě by většina žen nejraději seděla zabalená v dece doma a minimálně do začátku března vůbec nevycházela ven. Avšak ne každá má tu možnost pracovat z domova a i kdyby ano, tak čas od času se najde nějaká společenská událost, kam dámy rády vyrazí. Abyste si v chladném počasí zachovaly elegantní vzhled a mohly obléknout slušivé zimní nebo plesové šaty, neměly by vám doma ve skříni chybět kvalitní teplé punčochy. Narozdíl od legín působí toto prádlo o něco důstojněji i na kypřejších postavách a pro společenské šaty jsou nezbytností. Zateplené silonky lichotí všem ženám. Když zvolíte tmavší barvu docílíte navíc zeštihlujícího efektu a v kombinaci s kozačkami nebo kotníkovými botami na podpatku budou vaše nohy působit velmi sexy.

Jaký typ punčoch vybrat?

Na trhu už dávno není k dispozici jediný druh silonek. Existuje mnoho různých typů a provedení. Některé jsou pro odvážnější ženy, jež chtějí vypadat sexy, jiné působí naopak elegantním dojmem a můžete si je vzít i na váženější společenskou akci. Mezi ty nejoblíbenější kousky patří následující druhy punčošek:

  • Klasické zateplené silonky – ty snad ani není nutné představovat. Jedná se o nesmrtelnou klasiku, která nemůže chybět žádné pravé dámě v šatníku. Mají ve většině případů vyšší sed a plnou špičku.
  • Samodržící punčochy – kompromis mezi tradičními silonkami a nohavičkami do podvazků. Tyto punčochy jsou neskutečně sexy a jejich výhodou je snadné obléknutí i skvléknutí.
  • Punčochové nohavice do podvazků – pro odvážnější osoby, které chtějí zaujmout, jsou jasnou volbou tyto svůdné nohavičky, které se dají jednoduše přichytit k podvazkům.

Správně zvolené silonky pro stylový vzhled

Aby váš outfit nebyl každý pes, jiná ves”, je třeba vhodně kombinovat barvy oblečení a doplňků. Za největší klasiku a eleganci jsou považovány černé punčochy. Ty se hodí téměř ke každým šatům, sukním i pod kraťasy. Co se týká silonek tělové barvy, o jejich vhodnosti či nevhodnosti se vedou dlouhá léta spory. Některé dámy na ně nedají dopustit, jiní je považují za přežitek doby minulé. Ale jelikož je vkus zcela subjektivní záležitostí, je na každé z vás, aby si zvolila takovou barvu, ve které se bude cítit nejlépe.

Samotnou kapitolou jsou pak punčošky barevné a vzorované. Tyto veselé doplňky se budou hezky vyjímat u neutrálně zabarvených šatů. Šedé nohavičky se naopak perfektně hodí k pestrobarevným sukním. Co se týká vzorovaných silonek, i ty se těší veliké oblibě pro svou originalitu. Mějte ale na paměti pravidlo, že čeho je moc, toho je příliš. Takže tento druh punčoch raději nekombinujte s oděvy, jež na sobě samy mají nějaký vzorek.

Zaměřte se na tloušťku punčoch

Abyste se v zimě neklepaly chladem a v létě se naopak neroztékaly pod horkým sluncem, pak je potřeba zvolit správnou tloušťku vašich punčoch. Samozřejmě nejjednodušší je vyrazit ven bez nich; ovšem to je podle etikety nevhodné a jsou situace, kdy se to obzvláště nehodí. 

Tloušťka materiálu se na jednotlivých produktech uvádí zkratkou DEN a platí, čím nižší číslo, tím tenčí materiál. Abychom vám usnadnili orientaci v těchto jednotkách, jež se uvádí na štítku od výrobce, přinášíme vám jednoduchý přehled, podle kterého se řídit:

  • 10 – 20 DEN – letní punčochy, které jsou určeny do velmi teplého počasí a vynikají svou průhledností.
  • 25 – 40 DEN – stále poměrně tenký materiál, ale některé kousky již nemusí být zcela průhledné. Hodí se na jaro a teplejší podzim.
  • 50 – 60 DEN – silnější silonky určené pro studenější počasí. Jsou již neprůhledné a často bývají vzorované.
  • 80 – 100 DEN – nejsilnější kategorie vhodná na zimu. Tyto punčochy vás 100% zahřejí.

Tak a to je k teplým punčochám úplně všechno. Věříme, že jste se dozvěděli dostatek informací pro to, abyste v obchodě nezpanikařily a vybraly přesně to, co potřebujete. Dočetly jste se, že existují různá provedení silonek a zjistily jste, které barvy se hodí k jakým outfitům. A nakonec jste získaly přehled o jednotkách tloušťky, které jsou pro správný výběr naprosto zásadní.

A jaké druhy punčoch oblékáte v zimě nejčastěji vy? Jste spíše konzervativní a máte rádi černou klasiku, nebo se nebojíte sáhnout po něčem svůdnějším? Budeme moc rádi, když se s námi o své dojmy podělíte v komentářích!

Miloš Phan