Liposukce: cena? Víme, co ji ovlivňuje!

Liposukce – cena služby je jedním z rozhodujících faktorů, který řeší každý zájemce o tento druh zákroku na klinice estetické medicíny. Cena samozřejmě odráží kvalitu kliniky a rozsah samotného provedení. Pojďme se podívat, jaké moderní metody liposukce se dnes objevují, na jaké části těla se úspěšně aplikují a co vše je zahrnuto do ceny liposukce na kvalitní klinice. 

Drahá nebo levná liposukce? Cena vás překvapí

Dříve byly zákroky na klinikách plastické chirurgie dosažitelné pouze pro tu nejbohatší vrstvu obyvatelstva. Dnes již nikoho nepřekvapí, že část jeho kamarádek nebo kolegů má již některou z procedur změny vzhledu za sebou. A někteří ne jednu. Ať už jsou to upravená prsa, srovnaný nos, epilované chloupky nebo třeba nastřelené vlasy. Abychom nezapomněli na liposukci, ta samozřejmě také patří mezi velmi časté zákroky. Dokáže totiž formovat postavu a odstranit tukové polštářky, na které mnohdy ani poctivé cvičení nestačí. Které části těla jsou, co se týče ukládání tuku, nejrizikovější?

Bříško

To bývá obalováno tukovým polštářem asi nejčastěji. A jak by se mohlo na první pohled zdát, netrápí pouze ženy, ale i muže. Na klinice se tak objevují jak ženy, které jsou po porodu a bříško potřebují vrátit do plochého stavu, tak i muži, kteří přes cvičení a takzvaný “pekáč buchet” na břiše stejně mají tukový polštářek. A ten musí pryč!

Pozadí a boky

Tyto rizikové partie přivádí na kliniku převážně ženy. Muži nemají zdaleka tolik geneticky dané ukládání tuku v těchto částech těla. Je však nutno upozornit, že liposukce není řešením obezity. Obezitu je třeba řešit s lékařem a celkové hubnutí je třeba realizovat redukční dietou a cvičením. Liposukce je pak již tou pomyslnou třešničkou na dortu, která dokáže tvar těla dotvořit rukou chirurga k dokonalosti.

Podbradek

Tento problém trápí většinou klienty ve vyšším věku. Liposukce tukové tkáně v podbradku je často kombinovaná s laserovým ošetřením, které aktivuje elasticitu pokožky v podbradku. Kůže se napíná a podbradek zmizí. 

Paže

Povislé paže mohou být strašákem mnoha žen ve starším věku. Ideální kombinací neinvazivního laserového zákroku, liposukce a také cvičení jsou dosahovány skvělé výsledky!

Co na to celebrity?

Celebrity chodí na liposukci docela běžně. A většině z nich velmi pomáhá v jejich byznysu. Jak si liposukci pochvaluje moderátorka letošních Oscarů?

Cena operace?

Do ceny zákroku, ať už invazivního nebo neinvazivního, se počítá:

  • předoperační vyšetření – nezávazná konzultace s operatérem, 
  • anestezie (většinou lokální),
  • pobyt na klinice, pokud je potřeba,
  • převaz po zákroku,
  • následná kontrola.

Liposukce na splátky?

Ano, některé dnešní moderní a kvalitní kliniky tuto možnost nabízejí. Když se dá koupit auto na leasing, dům na hypotéku, proč byste nemohli mít krásné tělo na splátky?

Zákroky hrazené pojišťovnou?

Klienti se ptají, zda by neuspěli s proplacením alespoň části nákladů na estetickou chirurgii. Zdravotní pojišťovny se bohužel na těchto typech operace podílejí jen výjimečně, a to jde-li o operaci vedoucí k uzdravení pacienta. O úhradě od pojišťovny lze uvažovat například při tvarování a zmenšování poprsí ze zdravotních důvodů. Liposukce patří mezi čistě estetické zákroky, takže ji financuje vždy klient.

Máte na některé z částí těla tukové polštářky a chtěli byste to změnit? Zkuste nezávaznou konzultaci zdarma! Nebo již máte s liposukcí sami nebo ve vašem okolí zkušenosti? Budeme rádi za vaše příběhy v komentářích pod článkem!

Miloš Phan